„Je to z důvodu větší bezpečnosti. Když je špatné počasí, řidiči se podle ní můžou lépe orientovat," zdůvodnil šéf vyškovských silničářů Zdeněk Gardelka.

Kde budou středové čáry?
Některé ze silnic, na kterých se dělá nové nebo obnovuje stávající značení:

· Topolany - Prusy
· Prusy - Boškůvky
· Medlovice - Švábenice
· Tučapy - Nemojany
· Slavkov u Brna - Němčany
· Rousínov
· Milonice- Hvězdlice
· Křenovice - křižovatka Blažovice
· Bohdalice - Nesovice

Práce mají jeho podřízení rozdělené do dvou etap. Ta první končí k poslednímu květnu. „Patří do ní například označení silnice z Hoštic-Heroltic na přestupní uzel v Medlovicích, kde zatím nikdy středová čára nebyla. Takových silnic je v regionu víc," potvrdil Gardelka.

To, že budou značit silnice, Správa vysoutěžila na konci roku. „Soutěž vypisuje ředitelství Správy a údržby silnic, naše vyškovská oblast ji vyhrála. Dlouhodobě jsme se bavili o tom, že je na okrese spousta silnic nižších tříd, které nemají středové čáry. Domluvili jsme se, že to napravíme," sdělil.

Proto jde hlavně o silnice nižších tříd. Zatímco první fáze, do které patří zhruba padesátka silnic, se blíží ke konci, druhá na ni okamžitě naváže.

Etapa tak začne v červnu a v jejím případě záleží na počasí. „To rozhodne, jak dlouho ji budeme dělat. Ale dá se říct, že máme práci do konce letošního roku," dodal Gardelka.