S pracemi silničáři začali loni v dubnu a končili letos v listopadu. „Součástí této stavby je i nová okružní křižovatka, parkovací stání, chodníky a došlo i na úpravu inženýrských sítí,“ doplnil Hanák.

Krajští silničáři za rekonstrukci zaplatili šestasedmdesát milionů korun, další peníze poskytlo město Slavkov. „Jsem přesvědčený, že Slavkov u Brna má za sebou jednu z největších dopravně – stavebních akcí za uplynulá desetiletí. Doufám, že novou silnici užijí nejen místní obyvatelé, ale také turisté, kteří mají toto město často jako cíl své dovolené,“ řekl krajský radní pro dopravu Jiří Crha.

V provozu bude po rekonstrukci od tohoto týdne také silnice u Tvrdonic na Břeclavsku. Jedná se o první část opravy na silnici před obcí, konkrétně se jedná o úsek dlouhý přes dva kilometry za železniční tratí mezi Břeclaví a Přerovem. „Rekonstrukce zahrnovala odfrézování a pokládku dvou asfaltových vrstev, včetně nezbytné sanace krajů vozovky. V rámci této stavby jsme ještě vybudovali autobusový záliv, včetně nástupiště a doplnili svislé a vodorovné dopravní značení,“ popsal Hanák.

Stavba trvala tři měsíce, celkové náklady jsou devětadvacet milionů korun. Slavnostní otevření bude ve čtvrtek. „Na obou úsecích ještě pokračují dokončovací práce, silnice jsou ale ve stavu, který umožňuje průjezd. Chtěli jsme lidem vyjít vstříc, proto jsou už volně přístupné, ačkoliv se momentálně jedná o takzvaný průjezd stavbou,“ doplnil Hanák.