DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Jedna díra vedle druhé. Tak stále vypadá vozovka v Křečkovské ulici ve Vyškově, kde vodaři vloni nechali stavět kanalizaci. Dodavatelská firma, která opravovala i silnici, ovšem tuto práci odbyla. A řidičům nezbývá nic jiného, než lokalitu buď složitě objíždět nebo si při jejím projíždění likvidovat tlumiče na autech.

Už brzy by ale těmto komplikacím měl být konec. Chystá se totiž rozsáhlá oprava cesty. Vyžádá si ovšem další, poměrně dlouhodobou uzavírku. Ta měla začít platit už minulý týden. „Firma, která bude silnici rekonstruovat, po nás chtěla, abychom ji uzavřeli už od 24. února. Přitom neměla vyřízená nejrůznější povolení. Takže jsme na uzavírku nepřistoupili. Nevidím důvod, proč by motoristé museli Křečkovskou ulici zbytečně objíždět, když tam stejně dělníci dodavatelské firmy nemůžou pracovat,“ uvedl vedoucí odboru dopravy vyškovské radnice Petr Buchta.

Proč zhotovitel žádal o předčasnou uzavírku, to se redakci Vyškovského deníku Rovnosti nepodařilo zjistit. Zástupci firmy Stavby silnic a železnic Jihlava se k záležitosti odmítli vyjádřit. Investor akce, společnost Vodovody a kanalizace Vyškov, ovšem doufá, že problémy s uzavírkou jsou to jediné, co podnik musí řešit. Veškeré práce totiž mají být dokončené do konce května letošního roku. „Zkrátka si to dodavatel musí naplánovat tak, aby vše stihl v termínu,“ nechal se slyšet ředitel podniku Vodovody a kanalizace Vyškov Vladimír Kramář.

K tomu budou ostatně tlačit zhotovitele také vyškovští silničáři. „Není dne, aby se nás někdo neptal, co to tady máme za ošklivou silnici. Na stole máme řadu stížností a právě proto budeme trvat na tom, aby práce byly udělané kvalitně a co nejdřív,“ potvrdil vedoucí technicko správního úseku vyškovských cestářů Jan Olejníček.

Úředníci už rozhodli, že silnice bude uzavřená od 16. března. Ovšem ne celá. Dělníci budou opravovat cestu po částech. Jako první přijde na řadu úsek od rondelu u vyškovského Masarykova náměstí po restauraci Letiště. „Kudy povedou objížďky, to ještě musíme dořešit. Bude hned několik variant. Osobní auta a autobusy budou jezdit přes Joklovu ulici. Naopak náklaďáky tudy nepustíme,“ ujistil Buchta.

Mosty, které se nacházejí v Joklově ulici, totiž nejsou stavěné na to, aby přes ně projížděla příliš těžká vozidla a ulice je navíc příliš úzká. Jak tedy bude objížďka vedená, o tom budou dotčené instituce podle Buchtových slov ještě jednat.