Šlendrián. Podobná slova mají okamžitě na jazyku obyvatelé Letonic při pohledu na hlavní silnici vedoucí vesnicí. Nová vozovka za téměř dva miliony korun je plná prasklin.

„Povrch je na mnoha místech popraskaný, objevily se i díry. V ulici 9. května je špatné i spádování. Na všechny nedostatky jsme upozornili cestmistrovství ve Slavkově u Brna,“ řekl letonický starosta Miloslav Zachoval.

Uplynuly ale už měsíce a opravy se zatím nekonají. „Údajně stále připravují reklamační řízení. Celou záležitost budeme pečlivě sledovat,“ slíbil obyvatelům Letonic starosta.

Silničáři podle svých slov na nápravě skutečně pracují. „Na letonický průtah jsme nechali položit mikrokoberec. Je to centimetrová vrstvička, do které se skutečně mohou praskliny prokopírovat. Není to pěticentimetrová balená vrstva, která by všechny nerovnosti skryla. V tomto tedy chybu nevidíme,“ uvedl vedoucí vyškovské oblasti jihomoravské krajské správy a údržby silnic Zdeněk Gardelka.

Přesto má důvod k reklamaci. „V některých místech, zejména v zatáčkách, kvalita povrchu skutečně není moc dobrá. Budeme po firmě Korekt požadovat nápravu,“ dodal silničář.

Připustil také, že v jednom úseku pracovníci překryli dvě pokládky, čímž došlo ke změně spádování. Nepovažuje to však za závažný nedostatek.
Gardelka odhadl, že k nápravě chyb dojde ještě v průběhu prvního pololetí letošního roku.

Vedoucí útvaru kontroly a řízení jakosti firmy Korekt Alena Krupková se zavázala, že celou záležitost prověří. „Pokud dostaneme stížnost, budeme situaci řešit,“ řekla Krupková.