Škola sídlí právě na Sochorově ulici, proto petici podepsali její žáci i zaměstnanci. „Hodně jich dojíždí a využívá městskou hromadnou dopravu. Je to velice rušná silnice a v ranních hodinách je i toto místo nebezpečné z hlediska osvětlení,“ doplnil ředitel.

V této chvíli je zde pouze takzvané místo pro přecházení, změní se to ale ještě tento rok. „Ke každému novému přechodu je podmínkou, aby byl nasvětlen. V každém případě to je investice v řádech jednotek stovek tisíc korun. Vždy záleží na podmínkách a možnosti napojení na stávající veřejné osvětlení,“ komentoval vyškovský místostarosta Roman Celý.

Připomněl, že ke každému novému přechodu se vyjadřují policisté. „Zde jsme našli plnou shodu. S žádostí o jeho zřízení se v minulosti na město obrátila tamní střední škola, v tomto roce se připojili i obyvatelé sídliště Sochorova. Proto jsme i zde prověřovali frekvenci využití, a v tomto případě nám zřízení nového přechodu dává smysl. Přecházení na takto frekventované silnici bude určitě bezpečnější,“ shrnul Celý.

Bezpečněji přejdou chodci silnici na vyškovské Sochorově ulici díky osvětlenému přechodu, který město nově plánuje u autobusové zastávky ve směru z Vyškova. | Video: Deník/Jakub Dostál

Na podporu rozhodnutí provedli žáci ze Střední školy polytechnické sčítání aut v ranních a odpoledních hodinách. „Ukázalo se, že frekvence je dosti velká a místo je dopravně pro žáky přecházející silnici nebezpečné,“ dodal Hájek.