Rekonstrukce kanalizace, kvůli které se Vyškov stal na několik měsíců jedním velkým staveništěm, je už takřka u konce. Na konci května zmizí poslední dvě uzavírky. Povrch vozovek ale zůstane i nadále kostrbatý.

Řidičům se nerovné silnice nelíbí. Nejbolavější je pro ně Křečkovská ulice, frekventovaný tah od okružní křižovatky u Agrodomu na Bučovice.

„Kdy konečně začne oprava povrchu silnice v Křečkovicích? Je to už neúnosný stav. Na co se stále čeká? Vždyť už na to mají firmy dobré počasí,“ ptá se řidička Marie Novotná.

Jenže ani slunečné počasí nepomůže, když nejsou peníze. „Předpokládali jsme, že ve druhé polovině roku silnici rekonstruujeme. Vše ale nasvědčuje tomu, že od kraje nebudou peníze. Prozatím opravu přeřadili na další rok,“ uvedl vedoucí Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje oblasti Vyškov Zdeněk Gardelka.

Většinu opravy měl hradit právě kraj, vodaři měli přispět dvěma miliony. Vše tedy zatím zůstává na nich. „Chceme po Vodovodech a kanalizacích, aby uvedly vozovku do provozuschopného stavu. Všechny zúčastněné strany jednají o tom, jak za dva miliony vozovku spravit tak, aby byla co nejméně nerovná,“ dodal Gardelka.

Jeho informace doplnil ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Vyškov Vladimír Kramář. „Nebude se dávat asfaltobetonový koberec, ale silnici upravíme jenom tak, aby se po ní dalo jezdit do té doby, než se uskuteční velká oprava. Tento týden bude setkání odborníků, na kterém budou specifikovat úpravy,“ uvedl Kramář.

Vypadá to, že odborná firma částečně odfrézuje největší nerovnosti a provizorně je takzvaně zabalí.

Částečně se na úpravách v Křečkovicích bude podílet i radnice. „Náš podíl zahrnuje například úpravu Lenfeldovy ulice. Zde půjde o vozovku, parkovací stání a travnaté plochy. Budeme upravovat vjezdy k domům v Křečkovské ulici a napojení některých křižovatek. Tyto zásahy vyjdou městskou pokladnu přibližně na tři miliony a tři sta tisíc korun,“ řekla mluvčí Městského úřadu ve Vyškově Dana Bednářová. Podle ní se ale město zapojí, teprve až začnou i silničáři.

Následně by v Křečkovské ulici město chtělo opravit chodníky. Kde přesně a v jakém rozsahu, teprve ukáže projekt.
Co se týká dalších částí Vyškova dotčených kanalizací, pak v ulici Tržiště už je silnice zapravená. Ve Čtvrníčkově ulici a na Smetanově nábřeží ještě vodaři pracují. Tam by měly být silnice uvedené do slušného stavu do konce května.