„Běžně dáváme při takovém počasí, jaké je zrovna teď, za Drnovice ceduli se zákazem vjezdu těžkých aut nad dvanáct tun. Brzy ráno jsme ji tam nestihli umístit a dopadlo to tak, že se tam zasekla čtyři nákladní auta," uvedl šéf vyškovských silničářů Zdeněk Gardelka.

Cestáři museli povolat do pohotovosti traktor, který kamiony vytáhl nahoru. „Před půl devátou už byla silnice zcela průjezdná. Problém nastal, protože dole byla ještě mokrá a motoristé zřejmě nevěděli, co je může čekat o kousek dál a nezvládli projet esíčkovou zatáčku nad kopcem zvaným Cigán," vysvětlil Gardelka.

Kromě řidičů uvíznutých náklaďáků měli smůlu také motoristé v osobních autech, kteří museli víc než půl hodiny čekat, než traktor kamiony odtáhne. „Objet přes Račice to nemohli, protože serpentiny z obce směrem na Ježkovice se v zimě neudržují a cesta je tím pádem neprůjezdná. Jedinou možnost, kterou měli, byla cesta na Studnice, dál pak do Kulířova a kolem Kojálu. Ale lepší bylo počkat, uzavírka netrvala dlouho," zmínil šéf vyškovských cestářů.