„Na příčině se však neshodneme. Vodaři tvrdí, že za to nemůžou, ačkoliv minulý týden opravovali v blízkosti místa nějakou poruchu. Podnik Imos, který pro nás silnici předčasem rekonstruoval a opravy se chopil i nyní, se k vině také nehlásí,“ uvedl vedoucí vyškovské oblasti krajské správy a údržby silnic Zdeněk Gardelka.

Jedno je však podle něj jisté. Silničáři do opravy prohlubně nehodlají investovat ani korunu. „Musí se dohodnout společnost Vodovody a kanalizace Vyškov s podnikem Imos, čí je to věc. Je jasné, že materiál pod silnicí nemá nožičky, aby sám odešel. Odnesla ho voda. Nebo ho spořádal nějaký kamenožrout,“ zaironizoval Gardelka a doplnil, že podle jeho předpokladů by silnice pro řidiče již měla být průjezdná.

Josef Žoužela z bučovického střediska společnosti Vodovody a kanalizace Vyškov je však přesvědčený, že voda rozhodně silnici nepodemlela. „Nic tomu nenasvědčovalo. Žádnou dráhu nebylo vidět, voda neměla ani kudy odtéct. A kam se ztratila všechna ta zemina?“ ptal se Žoužela, který podle svých slov nikdy nic podobného neviděl.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Propadená silnice je záhadou