Cesta z Bučovic do místní části Kloboučky je dlouhá sotva dva kilometry. Přesto si mnozí rozmýšlejí, zda půjdou pěšky nebo raději zaplatí za autobus. Chodník z Bučovic do Klobouček vede totiž od železnice jen k podniku Agrostav.

Dál musí lidé riskovat chůzí po krajnici až po firmu Dina Hitex. Tam potom úsek chodníku pokračuje.

„Je to docela nebezpečné. Obzvlášť, když jdou lidé do práce na ráno, kdy je teď ještě tma. Chodník končí před zatáčkou, do které je sice vidět, ale řidiči tam nejezdí zrovna pomalu. Kdyby chodník pokračoval, bylo by to určitě lepší,“ řekla nedávno Nikola Halámková z Bučovic.

Dál jdou potom obyvatelé bezpečně jen několik metrů. Zbytek cesty do Klobouček šlapou po silnici. „Lidé kus cesty musí jít po krajnici. Je to velmi nebezpečné. Přitom by to byla hezká procházka. Ale když vidím maminky, které jedou po silnici s kočárkem, tak na mě jdou mrákoty. Už jsme dokonce s lidmi uvažovali o nějaké petici,“ řekla zase Marie Šafaříková z Klobouček.

Bučovická radnice stavbu plánovala ve dvou etapách. V té první měla nová cesta vzniknout v zatáčce před podnikem Agrostav, ve druhé potom měla po pravé straně navázat na chodník useknutý před Kloboučkami. Plány se však změnily. Chodník nebude.

„Obeslali jsme majitele pozemků, které jsme potřebovali. Odmítli nám je ale prodat. Takže pracujeme alespoň na cyklostezce, aby nějaké bezpečné spojení mezi městem a místní částí bylo. Je to ale zimní plán. Musíme vypracovat projekt a sehnat peníze. Zatím není vůbec jisté, jestli začneme příští rok nebo třeba až ten další,“ informovala starostka Bučovic Šárka Šilerová.