Lepší podmínky pro motoristy. I díky penězům z Evropské unie se jim bude na Vyškovsku jezdit zase o něco lépe. Silničáři totiž v pátek slavnostně završili rekonstrukci silnice z Vyškova na Kulířov.

Slavnostnímu přestřižení pásky přihlížela řada významných osobností nejen z Vyškovska. Policisté zastavili na chvíli dopravu na silnici. „Myslím, že když byla silnice zavřena tak dlouho, motoristé to krátké zdržení vydrží,“ žertuje ředitel krajské správy a údržby silnic Jan Zouhar.

Vyškovsko získalo patnáct kilometrů opravené silnice. Na modernizaci poskytla Evropská unie necelých devětadvacet milionů korun. Kraj přidal dalších sedmadvacet milionů.

„Rekonstrukce je součástí velkého projektu, v jehož rámci jsme opravili téměř sto třicet kilometrů silnic a třináct mostů na území celého Jihomoravského kraje,“ bilancuje Zouhar. Podle svých slov je rád, že předchozí období rekonstrukce končí právě na Vyškovsku. „Řadu let jsem tady působil a znám silnice na sever k obcím Studnice a Kulířov. Vím, jaké tam měli lidé problémy,“ připouští ředitel.

Důvod k oslavám podle mnohých opravdu jsou. „Můžeme se radovat nad patnácti kilometry modernizované silnice,“ říká člen rady Jihomoravského kraje Jaroslav Pospíšil.

Celý úsek silnice pracovníci opravovali od podzimu loňského roku. To však byla uzavřená jen jedna část vozovky. Celá, tedy směrem od Hamilton na Lhotu, byla neprůjezdná přibližně jeden týden na začátku května. Řidiči, kteří tedy chtěli jet například do Lhoty, museli jezdit až do Krásenska a odtamtud se vracet přes Rychtářov. A to se mnohým z nich nelíbilo. Trasa se tak totiž prodloužila z pěti kilometrů na necelých pětadvacet.