Místo rumišť zeleň, hrbolatou cestu nahradí silnice. Tak by mělo zanedlouho vypadat okolí vyhledávané vyškovské atrakce.

Nová silnice

Na rozbitou vozovku, která k zooparku vede z Brněnské ulice, si stěžovali turisté už v únoru. „Jsem tady na školení, takže to tu moc neznám. Právě jsem se šla projít, jestli sem náhodou nevede nějaká rozumnější silnice, a vidím, že to opravdu vypadá jako cesta někam do polí. Vyhlíží to tu kolem dokola docela špatně,“ řekla tehdy třeba Dagmar Jaborníková z Podivína.

Podle vyškovského starosty Petra Hájka by však soukromý investor měl už brzy dokončit novou silnici, která povede od supermarketu Lidl až po Cukrovarskou ulici. „Co nejdříve by úsekem mělo být možné projíždět, postupně do léta by potom silnice měla být hotová. Také už upravujeme prostor mezi hřbitovem a zámeckou zahradou, rovnáme různá zbořeniště. Nahradí je zeleň. Zkrátka bychom tam chtěli vytvořit takovou odpočinkovou zónu,“ informoval Hájek. Doplnil, že do úprav zmíněné oblasti investuje vyškovská radnice asi jeden milion korun.

Bowlingové dráhy

Zanedbaná plocha za hotelem Selský dvůr bude mít už zanedlouho také využití. Vyškovští zastupitelé totiž odsouhlasili její prodej soukromému podnikateli.

„Ten tam má v plánu vybudovat bowlingové dráhy. Vznikne tam také čtrnáct parkovacích míst pro návštěvníky, čtyři z toho zaplatí město,“ potvrdil Hájek.

Návštěvníky vyškovského zooparku zase čeká atraktivnějšího okolí v těsné blízkosti areálu, které má organizace ve správě. „Plochy před hotelem a kolem našeho areálu už jsme upravili, další změny ještě podnikneme, až bude vybudovaná kanalizace v průmyslové zóně,“ vysvětlil ředitel zooparku Josef Kachlík.

Zpustlé a nevzhledné okolí v blízkosti vyhledávané atrakce vadilo nejen turistům, ale také nejednomu obyvateli Vyškova. Většina z nich proto současné úpravy vítá. „Všimla jsem si, že se tam konečně začalo něco dělat. A jestli tam místo toho nepořádku vznikne nějaký park nebo něco podobného, tak to bude fajn. Maminky s malými dětmi alespoň budou mít kam chodit,“ řekla třeba Iveta Kalabisová.