Hasiči vyjížděli od sobotní osmnácté hodiny do nedělní deváté dopoledne v Jihomoravském kraji ke sto čtyřiceti sedmi popadaným stromům na komunikacích. Osmašedesát událostí řešili na Brněnsku, čtyřiapadesát na Blanensku, dvanáct v Brně, sedm na Vyškovsku, čtyři na Hodonínsku a po jednom případě na Břeclavsku a Znojemsku.

Pády stromů a větví však v kraji způsobily i výpadky elektřiny. Na jejich vyřešení pro své odběratele během neděle intenzivně pracují zaměstnanci společnosti EG.D. „S poruchami se kvůli nepřízni počasí potýkáme už tři dny. Pády stromů do vedení způsobil silný vítr nebo těžký sníh,“ vysvětlil mluvčí firmy Roman Šperňák.

Ještě v neděli ráno bylo bez elektřiny na jižní Moravě celkem tři tisíce domácností. „Z toho bylo nejvíce šestnáct set na Vyškovsku, tisíc Kyjovsku a sedm set na Boskovicku,“ hlásil Šperňák.

Po půl čtvrté odpoledne hlásil aktuální zprávy z terénu, že se pracovníci se všemi poruchami na vedení vysokého napětí vypořádají. „Až na výjimky, jako jsou například rekreační objekty v odlehlejších oblastech, bychom měli zvládnout ještě v podvečer dodávky elektrické energie odběratelům obnovit,“ dodal Šperňák.