VÝŠLAP NA ROZHLEDNU. Rozhledna Podvrší ve Veselici na Blanensku je pravidelně už od svého otevření v roce 2002 přístupná i na Silvestra. Letos to bude od desíti ráno do tří hodin odpoledne. Na příchozí čeká teplé občerstvení. „Podávat se bude zelňačka, svařené víno nebo medovina. Každý rok přijde zhruba tisícovka lidí,“ řekl za organizátory akce Miloslav Novotný. Pod rozhlednou bude hrát také skupina hudebníků. Vstupné je dobrovolné.

OTUŽILCI VE STVOLOVÉ. K Silvestru patří ve Stvolové na Blanensku také koupání otužilců v řece Svitavě. Memoriál Bohumíra Řehoře se letos koná už po desáté. Akce začíná ve tři odpoledne u mostu přes řeku Svitavu. „Příchozí uvidí odvážné jedince, kteří se na chvíli ponoří do vln Svitavy, za což získají certifikát a prvních dvacet přihlášených dospělých pak i originální láhev rumu,“ uvedl organizátor akce Ivoš Vinkler. Připraveno bude občerstvení. Vstupné je dobrovolné.

DIVADLO V RESTAURACI. Neobvyklou akci si na Silvestra připravil divadelní spolek ve Slavkově u Brna. A to nastudování hry Dámský krejčí, která se ponese ve speciálním silvestrovském duchu. Představení začne v šest hodin večer, přijít může kdokoliv, vstupné je totiž dobrovolné. A to nejdůležitější! Hraje se přímo na pódiu v restauraci Bonaparte.

SRAZ ČTYŘKOLEK. Poslední letošní jízdu a sraz si připravili na silvestrovské odpoledne organizátoři z motto klubu Vícemilice. „Sejdeme se již po sedmé v jednu hodinu na náměstí Svobody v Bučovicích. Bude nás tak čtyřicet. Děti, ale i dospělí se budou moci svést na čtyřkolkách, k videní také bude spanilá jízda nebo vyjížďky po okolí,“ přiblížil akci jeden z pořadatelů Petr Diviš. Připraveno bude i občerstvení pro všechny kteří přijdou zdarma.

Opravy slavkovského zámku. Ilustrační foto.
Nový rok ve znamení oprav. Rekonstrukce se dočká sídliště, silnice i zámek