Schmiedová seděla za kormidlem. „Zkušenosti s kormidlováním mám jen při jízdě s dětmi. Letos to bylo poprvé, co jsem za kormidlem seděla při závodě s dospělými, a hned takový úspěch. Popravdě, nikdo z nás s ním nepočítal,“ přiznává s odstupem.

Na zářijový závod se s posádkou poctivě připravovala už od května. Jak zdůrazňuje, veškerá dřina byla na ostatních čtyřech ženách z Vyškova, které zabíraly v lodi. „Chtěly jsme si závod hlavně užít. Nemyslely jsme na to, jestli vyhrajeme, nebo ne,“ ohlíží se Schmiedová.

Ve vyškovském vodním skautu, který se od běžného skautingu liší pouze vodáckým výcvikem, se jako vedoucí věnuje dětem do deseti let věku. „Do skautu jsem šla hlavně kvůli předávání zkušeností. Působím tam zhruba čtyři roky. Člověka to musí bavit, jinak by dělat nemohl. Je to koníček. Největší odměnou pro mě je, když vidím, že se dětem daří,“ přibližuje hlavní motivaci.Eva Schmeidová vede malé vodní skauty. S ženskou posádkou se jí podařilo zvítězit na závodech.

Kromě práce se zhruba třicítkou dětí už se těší i na další závody. „Nevím, jestli pojedu zase se ženskou posádkou, nebo jako kormidelník s dětmi. To se ještě uvidí,“ usmívá se Schmiedová, která na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně studuje obor bezpečnostní složky.

Nevybrala si ho náhodou. „Ráda bych se dostala na kriminalistiku k policii. Ve skautu chci ale určitě zůstat. Možná už ne jako vedoucí, ale aktivním členem budu určitě dál,“ plánuje.