Ty jsou vedené jako sklad. Už dlouho je však nikdo nevyužívá. „Kulturní sál se nachází spolu s hospodou v patře budovy na návsi. V přízemí je obchod, vedle sálu pak poměrně rozlehlé skladové prostory. Vzhledem k tomu, že je nevyužíváme, chceme sál rozšířit právě o ně," nastínil Fládr.

Jeho kapacita je totiž v současné době zcela nedostatečná. „Přitom jde o jedinou budovu, kde se ve Studnicích můžou společenské akce konat. Kromě velkých událostí se v něm jindy například setkávají starší obyvatelé, ale i maminky s dětmi. Pro různé akce ho využívá i klub fotbalistů," vyjmenoval starosta s tím, že v současnosti obec připravuje projekt. „S rozšiřováním chceme začít už na jaře. Podle projektantky bychom mohli mít koncem března v ruce stavební povolení," uvedl Fládr.

Na kolik akce vyjde a kdy bude hotová, si zatím netroufá odhadnout. „Zajišťujeme ještě statický posudek na strop, trochu se chvěje a potřebujeme vědět, že je v pořádku. Podle výsledku pak zjistíme, zda ho budeme muset vyměnit, čímž by se zvedly náklady i oddálil termín dokončení stavby," vysvětlil studnický starosta. Dodal ale, že jisté je to, že si na uskutečnění záměru požádají o dotaci.