„Správa a údržba silnic se toho totiž chopit odmítla, ani s majitelkou pozemku jsme se nedokázali dohodnout. V zákoně už se na takovou situaci totiž nepomýšlí. Určitě nás bude likvidace stát nějaké peníze. Kolik to bude, to zatím nevím,“ informovala tajemnice rousínovské radnice Ludmila Havlíčková.

Podle nedávných informací silničářů patří zmíněný zaasfaltovaný pozemek Zdeňce Novákové z rousínovských Slavíkovic. Její manžel Petr Novák s tím ale nesouhlasí.

„Naše je akorát pole vedle zmíněného betonového úseku. Ten totiž není ornou půdou, tak nám nemůže patřit. Je to pozůstatek stavby, když před lety silničáři rozšiřovali vozovku mezi Brnem a Rousínovem. Je to tedy jejich majetek. A jestliže budou stát za tím, že úsek patří nám, budeme požadovat, aby byl skutečně ornou půdou,“ objasnil Petr Novák.

Pracovníci vyškovské oblasti krajské správy a údržby silnic předčasem ještě nevěděli, jak budou vzniklý problém řešit. Když se o skládku ale už postaraly rousínovské technické služby, je to podle nich velmi dobrá zpráva.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Odpad u silnice leží dál

Okres hyzdí další nelegální skládka