Papíry, plasty nebo hromada stavební sutiny. To a spousta dalšího nepořádku se válí už delší dobu asi na desetimetrovém úseku mezi Rousínovem a Velešovicemi podél tahu na Brno.

Podle údajů vyškovského katastrálního úřadu leží černá skládka na území Rousínova.

Tamní radnice však o ní ještě přednedávnem nevěděla. Upozornila ji až redakce Vyškovského Deníku.

„Byli jsme se tam podívat s pracovníky správy a údržby silnic. Jde o část bývalé cesty a domníváme se, že její údržbu má na starosti právě jejich organizace. Skládku by tedy měli odklidit silničáři, “ informovala tajemnice rousínovské radnice Ludmila Havlíčková.

Ta ještě doplnila, že podle jejích informací Rousínovští nikdy nezaznamenali ve zmíněné lokalitě podobné problémy.

Podle ředitele krajské správy a údržby silnic Jana Zouhara záleží na tom, jak se spolu silničáři a obec dohodnou. „Prioritní samozřejmě je, aby skládku odklidil ten, kdo ji způsobil. Jenomže toho se většinou nikdy nepodaří vypátrat. Takže nepořádek buď odstraní naši lidé nebo obec. Ta má podle zákona o odpadech totiž také nějaké povinnosti, jestliže se skládka nachází na jejím území,“ objasnil Zouhar.

Stavební sutinu a další odpad za Rousínovem nakonec ale možná bude muset odstranit soukromá osoba, která to zřejmě teď ještě vůbec netuší. „Opravdu jsme jednali s radními o tom, čí pozemek to vlastně je. Zjistili jsme, že náš není. Pátrali jsme ve výpisu z katastru a přišli na to, že patří jedné obyvatelce ze Slavíkovic. Jak teď budeme postupovat, to opravdu netuším. Určitě to ale budeme dál projednávat,“ objasnil vedoucí vyškovské oblasti krajské správy a údržby silnic Zdeněk Gardelka.