„Původně se počítalo s částkou 3 200 korun za MWh, zatímco dnes se ceny energie pohybují mezi pěti až šesti tisíci i výš. Udržení provozu je proto bez vstupu města v ohrožení. Vedli jsme kvůli tomu dlouhá jednání,“ zdůraznil vyškovský místostarosta Roman Celý.

Obrovské zdražování energií dopadá do všech oblastí života a na stadionu se podílí na ztrátě v řádu milionů korun. „Pamatuji si, že kdysi stadion fungoval pouze v zimních měsících. Možná budeme muset při geometrickém růstu cen šetřit i tady víc podobně jako všichni lidé v tomto státě,“ uvažovala opoziční zastupitelka Lenka Obořilová.

Podle starosty Karla Jurky nebylo rozhodování jednoduché. „Ztrátu nekryjeme v plné výši. Pokud by ale koncesionář odešel a vypověděl smlouvu, na stadion bychom další roky dopláceli. Zvolili jsme tu nejlevnější možnost, která udrží stadion otevřený,“ komentoval starosta.

Omezování provozu na zimu by nemuselo přinést kýžené výsledky. „Náklady na udržení ledu jsou v zásadě podobné i v létě díky konstrukci. Navíc od koncesionářů víme, že les se nejvíc prodává právě v létě,“ dodal Jurka.