Nezletilá dívka z Boškůvek, která otěhotněla s pětačtyřicetiletým otcem své spolužačky, už přivedla svého potomka na svět. „Děťátko se nenarodilo v termínu, ale je zdravé,“ potvrdila dívčina matka. Zároveň tak dementovala fámy, že dítě trpí Downovým syndromem. Další podrobnosti se ale zdráhala sdělit.

„Čeká nás mnoho soudů,“ naznačila následující potíže matka. Před zvědavýma očima se i s dcerou a vnoučetem uchýlila podle svých slov čtyři sta kilometrů od Vyškova. Podle nepotvrzených zpráv k dívčině babičce, kde školačka trávila poslední měsíce svého těhotenství.

Ladislavu Kupčíkovi, který dívku svedl, hrozí až osmiletý kriminál. „Šetření jsme ukončili v červnu návrhem na podání obžaloby pro pohlavní zneužívání a ohrožování mravní výchovy mládeže. Státní zastupitelství vypracovalo žalobu. V současné době je případ u soudu,“ uvedl vyškovský policejní mluvčí Alois Gryc.

Soud zapracoval velmi rychle. „Hlavní líčení se uskuteční dnes ve čtvrt na devět,“ uvedla pracovnice trestního oddělení vyškovského soudu Lenka Jančíková. Nezletilá dívka zřejmě chodila s mnohem starším mužem ze stejné vesnice dobrovolně, poměr s ním udržovala dost dlouho. „O svých sexuálních zážitcích se bavila s některými svými spolužáky. Měla výborný prospěch, ale její chování bylo opravdu neúnosné. Proto jsme chtěli, aby ji vyhodili ze školy,“ řekli redaktorům Vyškovského Deníku před časem někteří pobouření rodiče, kteří nechtěli uvést svá jména.

Vedení školy ale dívku nevyloučilo. „To může jenom soud. Děvče je dál žákyní naší školy. Pokud rodiče neuznají, že by měla školu změnit, tak není důvod, proč by u nás nepokračovala ve studiu,“ uvedl Zdeněk Pitela, ředitel Základní školy Tyršova ve Vyškově, kterou dívka navštěvovala.

S obžalovaným se redaktorům Vyškovského Deníku nepodařilo spojit. Přestože se jim po půlhodinovém bušení na dveře mužova domu povedlo hovořit alespoň s obyvatelkou stavení, ta ovšem uvedla, že si Kupčík nepřeje s nikým mluvit. Předčasem se však nechal slyšet, že není žádný pedofil. Do dívky se prý zamiloval a chce kvůli ní odejít od manželky a čtyř dětí, z nichž nejmladší dcera je dívčinou spolužačkou.

Jaký trest by měl podle vás dostat člověk, který zneužije nezletilou dívku? Připadá vám maximálně osm let příliš hodně nebo málo? Diskutujte pod článkem.