Na návrhu školka spolupracovala s organizacemi pro environmentální vzdělávání Lipka a Rezekvítek. „Konzultovali jsme s nimi jednak návrhy, ale také jsme se zúčastnili několika exkurzí na místa, kde podobné přírodní zahrady mají,“ uvedla ředitelka drnovické mateřinky Květoslava Synková.

Na rekonstrukci se budou podílet také rodiče. „Co nejvíc se toho snažíme dělat svépomocí. Teď nás čeká bourání a odklízení,“ doplnila Synková. V první etapě, na kterou obec vyčlenila tři sta padesát tisíc korun, nechá školka opravit pískoviště a chodníky a nainstalovat speciální prvky. „Místo klasických kolotočů to bude například přírodní svah, záhonky a skalky nebo keře s bobulovinami,“ řekla ředitelka.

V další fázi rekonstrukce čeká zahradu rozšíření o další přírodní atrakce, jako například naučné chodníčky, šplhací stěnu nebo přírodní skluzavku. „zatím nevíme, kdy přesně budeme s další etapou pokračovat. Záleží to totiž na penězích,“ uvedla Synková, která celkový rozpočet rekonstrukce odhaduje na půl milionu korun.

ZUZANA VYKOUŘILOVÁ