Podle vyhlášky má být ve třídě čtyřiadvacet dětí a bohdalická školka má díky povolené výjimce už teď o čtyři více. „Některé děti musíme každý rok odmítat, a to nás mrzí. Pak začínají chodit do Vyškova, což už je pro rodiče zbytečná zátěž,“ informovala ředitelka Základní a Mateřské školy Bohdalice Karin Šulcová.
Dodala, že si zjistila, jak vypadá demografický vývoj na pět let dopředu. „Dojde k nárůstu počtu dětí. Jedna třída ve školce by tím pádem nestačila,“ doplnila Šulcová.

Nová třída má vzniknout v přízemí budovy. „Jsou tam nevyužité prostory, které necháme zrekonstruovat. Nyní pracujeme na projektu, který by měl být tak v lednu hotový,“ objasnila Šulcová.

Vybraná firma by ke konci školního roku a také o prázdninách začala rekonstruovat, aby bylo vše na září příštího roku připravené. „Tak se nám podaří uspokojit více rodičů. Obec, která rekonstrukci bude hradit, má velký zájem na této stavbě. Už jen z toho důvodu, že tu je bytová výstavba a lze předpokládat, že tu budou bydlet rodiny s dětmi,“ upozornila ředitelka.