Oslav se zúčastní nejen předškoláci, ale i dospělí. „Na oslavu šedesátin jsme připravili pro děti divadlo, tombolu a různé soutěže. Pro předškoláky začínají oslavy už v pátek dopoledne,“ uvedla vedoucí učitelka školky Marie Konvičná.

Ostatní začnou oslavovat ve tři hodiny odpoledne. „V programu vystoupí současní i bývalí žáci školky. Představí se i kouzelník a celou slávu večer zakončí špekáčky a ohňostroj,“ lákala na oslavy šedesátin Konvičná.

Oslavy výročí chvalkovické školky budou navíc rovnou dvoudenní. „V sobotu připravil doprovodný program i chvalkovický zámek. Děti i dospělé čeká parkur a různé soutěže na koních a ponících,“ řekla učitelka. Sobotní program na zámku začne v deset hodin dopoledne.

Oslavy návštěvníci zažijí v nově opravené budově. „Tento měsíc jsme dodělali opravu fasády a chodník kolem školky,“ uvedl Konvičná. Chvalkovická škola je odloučeným pracovištěm ivanovické mateřské školy. Se zájmem o místa problém rozhodně nemá. Jednotřídka pro osmnáct dětí je zcela plná.

Původně školka sídlila přímo v prostorách chvalkovického zámku, odkud ji před jednatřiceti lety přestěhovali na současné stanoviště.