„Výměna se týká dětských umyvadel, klozetů a sprchového koutu. Prostory dostanou také nové obklady a na zem položíme nové dlaždice,“ popsala část oprav starostka Lovčiček Jaroslava Hrozková.

Při rekonstrukci sociálních zařízení nechá vedení školky opravit také kanalizační přípojky a vnitřní kanalizaci. Zcela nově rozvedou po budově vodu. „Vnitřní kanalizace a rozvody vody už byly v havarijním stavu. Požádali jsme proto Jihomoravský kraj o poskytnutí mimořádné dotace. Teď čekáme na rozhodnutí,“ zdůvodnila nutnost oprav Hrozková.

Do veřejné soutěže na zhotovení instalatérských prací se přihlásily tři firmy. Uspěl místní podnikatel. „Práce na opravě mateřské školy jsme zadali podnikateli, který předložil nejlepší cenovou nabídku. Navíc doložil i dobré reference,“ uvedla Hrozková.

Stejně tomu bylo i při výběrovém řízení na dodavatele zednických prací. I v něm dokázal uspět řemeslník z Lovčiček. „Je dobře, že to dokázali místní lidé,“ podotkla ředitelka. Celkové náklady na opravy v mateřské škole odhaduje obec na dvě stě dvacet tisíc korun.