„Má dvanáct krát šest metrů a stupňovité dno, asi od šedesáti do sto čtyřiceti centimetrů, takže i pro neplavce poskytuje velmi dobré podmínky. Zájem o něj je, hlásí se nám například plavecká škola, ale i jiné oddíly," přiblížil ředitel školy Luděk Höfer.

Uvítal by, kdyby bazén sloužil i široké veřejnosti. To je ovšem podmíněné jeho opravou. „Byl postavený v letech 1969 až 1970, takže by si už renovaci zasloužil. Na tu ale musíme sehnat dotace. V současnosti můžeme tak akorát čekat, až bude nějaká vhodná vypsaná," prohlásil Höfer.

V plánu je například položení dlažby s vyhřívanou podlahou, aby se voda lépe vypařovala. Na programu by byla i obnova techniky. „Zatím jde však o hudbu budoucnosti, takže přesné vyčíslení, na kolik peněz by vyšla, teprve budeme připravovat. Máme ale příslib od zřizovatele, tedy města, že pokud bychom příspěvek sehnali, část by nám zaplatil i on. Máme také investiční fond školy, takže věřím, že oprava v budoucnu bude reálná," je přesvědčený.

Nejen přes zimu

Ve hře je podle něj také možnost, že by bazén fungoval i mimo zimní měsíce, jak je tomu doposud. „Kdysi jsme z dotací osazovali sluneční kolektory. Ty ohřívají nejen užitkovou vodu, ale i tu pro bazén. Jelikož máme dostatečný zájem oddílů chodit i mimo zimu, mohl by být přístupný i po zbytek roku. Vodu by ohřívaly právě kolektory," zmínil Höfer.

Sám už si bez plavecké atrakce nedokáže školu představit. „Jsme zaměření na sport a jsem přesvědčený, že je důležité, aby děti ovládaly i plavání. Jeho výuku kdysi nechtěly mít některé školy v programu, ale to znamená krok zpátky," dodal ředitel.

Tomu věří i jedna z příznivkyň otevření pro veřejnost Zdena Sojková. „Nedokážu si představit, že by moje děti neuměly plavat. Byla by to ostuda, podle mě to patří k běžným dovednostem. Je ideální, když se lidé učí už jako malí, v dospělosti se to pak těžko dohání. Věřím proto, že pokud se bazén otevře i veřejnosti, své příznivce si jistě najde. Poskytuje větší soukromí než bazén v aquaparku," prohlásila Sojková.