Děti, které se poflakovaly po ulicích a po parku, dostaly novou možnost. Mohou se vrátit sportovat, soutěžit a hrát hry na školní hřiště i v odpoledních a podvečerních hodinách. „Na každém hřišti bude asistent, který návštěvníkům bezplatně zapůjčí sportovní potřeby, poradí s pravidly her nebo zorganizuje nejrůznější soutěže. Zároveň je připraven dětem pomoci v případě zranění,“ řekla mluvčí radnice Dana Bednářová.

Od pondělí až do poloviny října mohou děti a mládež využívat venkovní hřiště vyškovských škol Purkyňova, Na Vyhlídce, Morávkova a Letní pole, a to ve všední dny od patnácti do devatenácti hodin. Projekt nazvaný Asistent pro volný čas ve Vyškově probíhá už osmým rokem. „Těší se velké oblibě. Kupříkladu v loňském roce od dubna do září jsme zaznamenali devět tisíc návštěv dětí a mládeže na hřištích. Nejraději hráli míčové hry a stolní tenis. Za celou dobu trvání projektu se na hřištích nevyskytly žádné vážnější úrazy ani projevy vandalismu,“ pochlubila se Bednářová.

Cílem projektu je pomoct vyplnit mladým vhodným způsobem volný čas. „Vzhledem k tomu, že hřiště, sportovní potřeby i zapojení asistenta je zcela zdarma, je projekt velice přínosný i pro děti ze sociálně slabších rodin, které se nemohou zapojit do organizovaných a placených sportovních aktivit, kroužků a klubů,“ upozornila Bednářová. Náklady hradí rozpočet města. V loňském roce zaplatila radnice přes sto devadesát tisíc korun. Za šestapadesát tisíc nakoupila sportovní potřeby a zbývající část šla na mzdy asistentům. „I když náklady na tento úspěšný projekt v letošním roce zřejmě vzrostou, radnice je připravená je opět ze svého rozpočtu pokrýt,“ slíbila Bednářová.