„Ve dvou třídách jsme udělali nové podlahy, v celé škole jsme vyměnili a opravili lavice. Podle informací z města se možná dočkáme i výměny oken a nové fasády. Na nový školní rok už ale máme všechno připravené,“ informovala ředitelka Základní školy Bučovice 711 Eva Sedláčková.

Žáky už v plné polní očekávají i na Základní škole Tyršova 977 ve Slavkově u Brna. „Udělali jsme jen klasické opravy jako je malování, opravy lavic a třeba úklid. Vše už máme na nový školní rok připravené,“ potvrdil ředitel školy Jiří Půček.

Drobné klasické opravy dělali všude. Podle informací zástupce ředitele školy Morávkova ve Vyškově Radovana Večeři udělali přes prázdniny krom běžné údržby i nový komín.

Do velkých oprav se pustili i na škole Purkyňova 39 ve Vyškově. Tam ale práce ještě budou pokračovat. „Zatím jsme vyměnili okna a v současné době ještě pokračuje zateplení fasády na prvním pavilonu. Do konce roku by mělo všechno být hotové. Dokonce jsme domluvení s dělníky, že v době výuky nebudou ve škole nic vrtat a hlučet. Začnou až kolem druhé odpoledne,“ vypověděl zástupce ředitele Roman Říha.

S opravami nezahálí ani školky na vesnicích. Třeba Lulečtí získali dotaci na opravu střechy tamní mateřinky. „Zatéká nám do ní. Střechu je potřeba zaizolovat. Opravy jsou urgentní, dál už s nimi nemůžeme otálet. Pohltí zhruba tři sta sedmdesát tisíc, dostali jsme prostředky ve výši bezmála sto padesáti tisíc. Zbytek uhradíme z obecního rozpočtu,“ prozradil lulečský starosta Josef Vlach.