Mnoho kulturní akce se nekoná nebo pořadatelé změnili na poslední chvíli jejich program tak, aby nerušil pietu. Školy třeba odvolaly besídky, které pořádají poslední vyučovací den, než děti a studenti odejdou na vánoční prázdniny. „Dostali jsme od náměstka ministra školství pokyny, jak se zachovat v době státního smutku.Proto jsme zrušili vánoční koncert, ve kterém pro školu vystupují mladší žáci. Místo toho je čeká třeba promítání nebo půjdou do muzea,“ uvedl ředitel bučovického gymnázia Jiří Vlček.

Ve čtvrtek také bučovické gymnázium památku exprezidenta Havla uctí minutou ticha. „Podle pokynů to mělo být ve středu, ale nedalo se to organizačně zvládnout. Ve čtvrtek je to lepší. Už od začátku týdne se úloha Václava Havla připomíná v dějepise, českém jazyce a občanské nauce. Někteří učitelé uvažují také o tom, že by jeli na zítřejší pohřeb,“ dodal ředitel.

Vyhlášený státní smutek respektují na Vyškovsku také firmy, které podnikají v zábavním průmyslu. Zavřeno má kasino v Komořanech a také třeba herna U Prcka ve Vyškově. Zaměstnanci kasina dostali na dobu uzavření podniků volno.

ČTĚTE TAKÉ: Lidé z Vyškovska už píšou vzkazy Havlovi