Zatímco o většině aktérů kauzy týrání chlapců v Kuřimi koluje spousta informací, o jednom z obviněných, Janu Turkovi, se zatím mnoho neví. Brněnský Deník Rovnost o něm získal nové informace.

Redakci se podařilo zjistit, že Turek podniká v krejčovství a vlastní firmu Harold JT v brněnské Líšni. Přestože tam má chodit denně, v úterý ho redaktor na místě nezastihl.

Turek nyní bydlí s třiatřicetiletou přítelkyní v podnájmu. „Poznali se zhruba před rokem a od té doby jsou spolu. Osobně jsem Turka viděl několikrát, naposledy minulý týden. Ptal jsem se ho na celou věc a řekl mi, že se cítí nevinný,“ prohlásil otec Turkovy přítelkyně.

Redakce jména obou lidí zná, s ohledem na jejich soukromí se rozhodla je nezveřejnit. Na třiatřicetiletou ženu totiž mediální zájem o kauzu doléhá velmi těžce.

„Její zdravotní stav se velmi zhoršil, zhubla a je velmi bledá. Může za to také to, že její bývalý manžel jí odmítá předat dvě malé děti,“ řekl otec.

Žena totiž už téměř dva měsíce neviděla svá čtyřapůlletá dvojčata. „Jejich otec, se kterým se o ně střídavě starala, jí vzkázal, že dokud policie šetření Turka neuzavře, tak jí děti nedá. Porušuje tak to, na čem se dohodli,“ dodal otec ženy.

Jana Turka policie obvinila, že se podílel na brutálním týrání Ondřeje a Jakuba z Kuřimi.

Policie už Turka vyslechla, ale zatím ho vyšetřuje pouze na svobodě. Jihomoravská policie, která případ týrání bratrů Ondřeje a Jakuba z Kuřimi vyšetřuje, se ke kauze nevyjadřuje.

„Na pokyn státního zástupce nemůžu sdělovat jakékoliv informace,“ řekla jihomoravská policejní mluvčí Jana Šípková.

Turek tak není ve vazbě zřejmě proto, že soudce je přesvědčen, že nehodlá utéct ani nebude na svobodě ovlivňovat svědky nebo jinak mařit vyšetřování.

Brněnský Deník Rovnost jako první upozornil na to, že Turek se s dalším obviněným, Janem Škrlou, znají ze skautského oddílu Mravenci, který založil a vedl Josef Škrla. Toho všichni považují za hlavu sekty, která se z oddílu vyvinula a která pravděpodobně stojí také za celým týráním.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: