Výběr je sice znatelně menší, ale podle Přikrylové knihovničky smysl rozhodně mají. „Přestože je dnes mezi lidmi stále víc oblíbený internet, kde se dá najít skoro všechno, knihy jsou bezpochyby pořád důležité. A ne každý, ať už z jakéhokoli důvodu, chodí do obyčejných knihoven. V takové mini knihovničce ale může náhodou jen tak narazit na něco, co ho zaujme, a svazek si půjčí," nastínila Přikrylová.

Také je přesvědčená, že ji ocení i klasičtí čtenáři. „Proto jsem dala na radnici podnět k vybudování takové služby ve Slavkově, která by obsahovala zhruba dvacet různých děl. Myslím, že taková věc se k malému pěknému městu, jakým Slavkov bezpochyby je, hodí," řekla Slavkovanka s tím, že se v případě dohody o všechno postará.

Městská rada s návrhem nemá problém. „Pouze jsme nesouhlasili s původně navrženými místy, například u Základní školy Komenského. Chceme předejít vandalismu," vysvětlil starosta města Michal Boudný.

O tom, kam mini knihovničku umístí, tedy Přikrylová ještě bude jednat se slavkovským odborem investic a rozvoje. „V zásadě jde o to, že paní Přikrylové město bezplatně poskytne malý kus pozemku. O jaký půjde, se teprve dohodneme. V úvahu z naší strany připadá například prostor ve dvoře Panského domu nebo u domova s pečovatelskou službou," vyjmenoval varianty vedoucí odboru Petr Lokaj.