Hasiči tam mohli umístit pouze jednu cisternovou automobilovou stříkačku. „Nová základna má výhodnou polohu mimo historické centrum. Disponuje prostornými garážemi i zázemím pro strojní, chemickou a technickou službu,“ oznámil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Stanice bude oporou také pro dobrovolné hasiče z okolních obcí. „Budeme jim schopni zajišťovat i plnění tlakových lahví do dýchacích přístrojů a nebudou tak cestovat až do Vyškova,“ dodal mluvčí.

Nová stanice je lépe technicky zajištěná. Součástí vybavení jsou dvě cisterny, které pojmou čtyři tisíce a devět tisíc litrů vody. K dispozici je i velitelský automobil. Hasiči tu budou pracovat ve třech pětičlenných skupinách na směny čtyřiadvacet hodin denně pod dohledem velitele stanice. Výhodná je i svojí polohou.

„Je totiž dislokovaná nedaleko sjezdu k frekventované komunikaci I/50 a u křižovatky na rovněž velmi využívanou komunikaci I/54 směrem na Kyjov. Má výhodnou polohu mimo historické centrum města. Disponuje prostornými garážemi i zázemím pro strojní, chemickou a technickou službu," dodal mluvčí.