„Poté, co je vybavíme nábytkem a hračkami, přestěhují se sem na jaře děti, které jsou nyní v budově na Koláčkově náměstí. Trávit tady budou více než rok, než bude stará budova opravená a než vznikne její přístavba v zahradě,“ informovala mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Zároveň ujistila, že rodiče upozorní na přesný termín stěhování zástupci vedení školky Zvídálek. Konkrétní termíny závisí na postupu přípravy projektu, který rozšíří kapacitu školky na Koláčkově náměstí na pětadevadesát míst oproti současným pětatřiceti.

Až koncem dubna bude podle zástupců radnice známý výsledek výběrového řízení na zhotovitele. „Beru takto v úvahu termíny výběrového řízení a uplynutí lhůty pro odvolání jednotlivých účastníků. Během května nebo června bude zastupitelstvu předložena smlouva ke schválení,“ doplnila slavkovská místostarostka Marie Jedličková.

Žáci ze Základní školy v Podomí mají nejlepší výsledky z testů na střední školy z českého jazyka ze všech škol v okrese.
Přijímačky z češtiny nejlépe zvládají žáci ze školy v Podomí. Víme proč

U prostor v bytovém komplexu Litava přitom platí nájemní smlouva na deset let. Město tedy počítá s jejich využitím pro potřeby slavkovského školství i po završení projektu na náměstí.