ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Šestadvacátého března se chystalo slavností zahájení sezony, které bylo pochopitelně zrušeno. Kterých akcí se omezení dotknou?
Budova zámku, prohlídkové trasy a expozice měly být koncem března otevřeny, toto se samozřejmě neuskuteční. Zrušena byla i oblíbená velikonoční výstava, která měla být připravena od čtvrtého do pátého dubna. Jsou zkrátka zrušeny veškeré akce v tuto chvíli na dobu určenou vládou až do jedenáctého dubna. Uzavřena jsou také všechna střediska, které provozuje naše příspěvková organizace – kino, městská knihovna, Společenské centrum Bonaparte, ale i Informační centrum.

Týkají se omezení také zámeckého parku?
Park je otevřen v běžné otevírací době, neboť v souladu s nařízením vlády o karanténě je stále možné vycházet ven za dodržení hygienických opatření. Jsme rádi, že obyvatelé Slavkova mají možnost v této nelehké době strávit pár chvil v parku, který se právě probouzí po zimě a procházka v něm je krásná. Nabádáme ale samozřejmě návštěvníky, aby dodržovali nastavená opatření, zejména odstupy a nošení roušek.

Jak současná situace omezuje práce na opravách a rekonstrukcích?
Pokud jde o stavební práce, které v těchto dnech finišují, tak stále pokračují. Nemáme zprávy o tom, že by se očekávala nějaká zdržení.

Jak se s negativními dopady rušení akcí a omezení vyrovnáváte?
Snažíme se je eliminovat a věříme, že situace bude brzy zlepší a budeme moci uvítat v našem zámku znovu návštěvníky. Snažíme se také reagovat na aktuální celospolečenské potřeby a témata, zruční kolegové v režimu home office pomáhají s domácí výrobou roušek. Tým zámku aktuálně připravuje také další akce, které jsou plánovány.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in