Na zaplacení částky má město patnáct dnů od nabytí právní moci rozsudku. „Uhrazená má být do 8. září," sdělila místostarostka Slavkova Marie Jedličková.

Jak ale podotkl Boudný, zatím není úplně jisté, zda město bude muset částku platit. Ve hře je totiž odvolání. „Stejnou možnost má i protistrana. Tím by asi povinnost zaplatit pokutu také padla," myslí si Jedličková.

Žalobce, společnost AusterlitzPro, už na odvolání podle jejího prezidenta Miroslava Jandory pracuje. „Nelíbí se nám, že soudkyně městu nezakázala užívat libreto, ale paradoxně ho v dalších bodech rozsudku za jeho užívání trestá," okomentoval Jandora.

Že Slavkov argumentuje tím, že současná expozice v zámeckých konírnách není vytvořená podle původního libreta, ale toho, které zpracovali zaměstnanci památky, neuznává. „Jejich libreto je plagiát. Podle nás tam nová výstava není. Je to stejné, jako by někdo svými slovy popsal už hotový film, doplnil a dotočil do něj dvě scény, přejmenoval a pak tento film vydával za vlastní dílo," srovnal Jandora.