„Na každou změnu řidiči reagují pomalu a s nevolí a to nejen ve Slavkově. Městská policie situaci monitoruje, pokuty samozřejmě hrozí a budou, ale zatím se snaží řešit přestupek dohodou,“ sdělil slavkovský starosta Michal Boudný.

Město zároveň zkoumá vliv na dopravní situaci a na případný nárůst provozu v dalších lokalitách.

„Na vjezdu na Palackého náměstí a ulici Bučovickou jsme instalovali měření intenzity dopravy, které změří červen, pak červenec až srpen a září, kdy bude doprava nejsilnější. Tato data poslouží k dalšímu rozhodování,“ doplnil starosta.

Vjezd je možný z horní části

Budoucnost opatření závisí na výsledcích. „Zákaz vjezdu z jihu na náměstí je zkušební na rok a pokud by doprava v jiných částech města výrazně kolabovala, omezení zrušíme,“ dodal Boudný.

Vjezd na náměstí je od července možný pouze z jeho horní části, respektive z ulice Husova a také od pošty. Výjezd je naopak stále možný všemi směry.

Samotné Palackého náměstí přitom zůstává pro auta obousměrné. Parkování na něm mají řidiči také beze změn.

Změnu okomentoval opoziční zastupitel Adam Janek. „Zákaz vjezdu ze spodní části náměstí jednoznačně kvituji,“ reagoval Janek.

Nově instalovaná dopravní značka upozorňuje v těchto dnech řidiče na zákaz vjezdu na Palackého náměstí ve Slavkově z jihu. | Video: Deník/Jakub Dostál

Celkový stav dopravy ve městě označil za velmi složitý. „V některých místech je bohužel kvůli dlouhodobě neřešené situaci kritický. Zjednosměrnění náměstí musí být jen prvním krokem ke komplexnímu vyřešení dopravní situace ve Slavkově u Brna. Doufám, že to tak bere i radnice,“ doplnil Janek.

Zároveň dodal, že si už všímal dopadů opatření. „Myslím si, že již teď jde pozorovat zlepšení situace na náměstí,“ dodal zastupitel.