Čeho je ve Slavkově mnoho a čeho ve Slavkově ubývá. Plakáty s takovými nadpisy někdo vylepil na budovu Městského úřadu ve Slavkově u Brna. Osoba, která se pod kritiku města nepodepsala, zřejmě využila noci z pátku na sobotu.

„I když je Slavkov pěkné město podle mnoha lidí, ubývá tu stromový porost zejména v oboře, která je vykácena skoro až na nějakých pár stromků. A proč se vykácely stromy kolem slavkovského rybníka, to nikdy nepochopím,“ uvádí anonym.

Text psaný černým fixem visel na zdi slavkovského městského úřadu směrem k tamní Základní škole Komenského. Slavkovský tajemník Pavel Dvořák byl v pondělí zprávou o anonymních letácích překvapen. „Tak o tom jsem zatím nic neslyšel. Spíš se divím, že se ten člověk vůbec bál podepsat. Přece to nebylo nic zase až tak kontroverzního,“ uvedl Dvořák.

Podle něj radnice někdy podobné anonymy dostává. „Většinou se však týkají například hluku v Husově ulici a podobně. Lidé je ale zpravidla házejí do schránky v průjezdu na radnici,“ vysvětlil Dvořák. Doplnil, že se svých pracovníků zeptá, zda si o víkendu plakátů na budově úřadu nevšimli.

Podle Dvořáka by se však autor textu měl spíše obrátit na Lesy České republiky, pokud se mu něco na stavu slavkovské obory nelíbí. Lesy jsou totiž jejím vlastníkem.