Zelená tráva a stromy za plotem úhledného areálu slavkovského koupaliště rozhodně nerostou. Místo nich se tam totiž stále více kupí dovážená hlína společnosti Golf Invest Austerlitz. To se mnohým návštěvníkům nezdá jako příliš dobrá vizitka.

„Sice jsou kolem plotu vysázené stromky, aby byl nepořádek vidět co nejméně, ale kdo je všímavý, tomu to neunikne,“ řekla třeba návštěvnice plovárny Alena Třeštíková.

Areál slavkovského koupaliště mají na starost tamní technické služby. Právě jejich pracovníkům se proto nelíbí nepořádek, který zpoza oplocení odrazuje návštěvníky bazénu.

„Je to přitom pozemek města, golfová investiční společnost ho má pronajatý. Už si s nimi nevím rady. Vyčerpal jsem všechny možnosti. Tvrdí mi, že je to staveniště, ale nikdo vlastně netuší, co tam chtějí stavět. Binec tam hyzdí okolí už mnoho let, je vidět už od brány koupaliště. Žádné stavební povolení jistě nemají,“ rozčílil se ředitel slavkovských technických služeb Radoslav Lánský. Ten se také domnívá, že by slavkovští úředníci měli případ řešit jako černou skládku.

Vedoucí slavkovského odboru životního prostředí Miroslav Zavadil to však za nelegálně uložený odpad nepovažuje. „Víme o tom, že je tam nějaká stavební suť a přerostlá tráva, ale za černou skládku to nepovažujeme. Myslím si, že je to spíše věc samosprávy,“ uvedl Zavadil.

Slavkovští radní se již také řešení problému chopili a na své schůzi přijali usnesení. „Zatím jsme to nestihli, ale co nejdříve to budeme s golfovou investiční společností projednávat. Městský pozemek má v nájmu na dlouhou dobu, ale musí se na něm také patřičně chovat. Budeme po firmě chtít, aby to dala do pořádku,“ objasnil slavkovský místostarosta Jiří Doležel.

Ani ten však pořádně nevěděl, co má s lokalitou vedení podniku v plánu. „Prý tam má vzniknout další část jejich aktivit. Co to přesně bude, právě musíme projednat,“ doplnil místostarosta.

Podle spolumajitele společnosti Golf Invest Austerlitz Dušana Jakoubka sloužila plocha jako zázemí staveniště při stavbě hotelu a restaurace. „Před dvěma lety jsme požádali radu, abychom tam mohli upravit terén pro tréninkovou plochu. Jejich souhlasné vyjádření jsme dostali až po roce. Letos jsme hned začali s přípravnými pracemi. Do října bychom to chtěli mít hotové,“ slíbil Jakoubek.