„V příštím týdnu by měl odbor investic a rozvoje dojednat základní parametry. Aby plán vypadal tak, jak má, dáme ho zpracovat projektantovi. Kolik budeme muset do úprav investovat peněz, ještě nevíme, ale nechtěli bychom přesáhnout sto tisíc,“ uvedl místostarosta Slavkova Jiří Doležel.

Podle vedoucího odboru investic a rozvoje Jiřího Černého je cílem především zklidnit dopravu v historické zóně. „Zadali jsme okruhy, kterými by se měl odborník z Centra dopravního výzkumu v Brně zabývat. To je například posouzení omezení dopravy na náměstí a jak by mělo být průjezdné. Také množství nákladních aut, zvážení možností cyklostezek, záchytná parkoviště. Ale to už je výhled. Teď nám jde samozřejmě hlavně o centrum,“ řekl.

Místostarosta nedávno naznačil, že by bylo vhodné, kdyby z několika ulic vznikly jednosměrky. To by uvítali například Slavkované z Mánesovy ulice. „Myslím si, že jednosměrka by tu byla velice vhodná. Auta parkují na obou stranách. I ta, jež tu nemají co dělat. Potom mají problém se sem dostat třeba popeláři,“ řekl třeba Bohumil Slanina.

O tom, jaké úpravy město čekají, rozhodne podle Černého právě slavkovská radnice na základě odborné studie. Zatím tak tedy není známý ani termín, kdy by se pracovníci měli do nějakých změn pustit. „Je otázka, jak moc budou úpravy rozsáhlé a v čem budou spočívat. V případě bezproblémového jednání bychom mohli předpokládat, že začátek prací lze očekávat již v letošním roce,“ doplnil Černý.