„Vánoční výzdoba největšího stromu naproti radnici je přinejmenším zarážející. To nikomu z vedení města nevadí, jak se na to dívají místní nebo turisté z domova i ze zahraničí? Možná je to úmysl, mít vánoční výzdobu celoročně, ale spíš bych řekl, že lenost nebo zapomnětlivost zodpovědných lidí,“ svěřil se redakci Vyškovského Deníku Petr Koláček z Prahy, který se přijel podívat na slavkovský zámek.

Město však zatím nevidí důvod, proč by mělo výzdobu sundávat. „Loni jsme se dohodli, že tam hvězda i hadice s led diodami zůstanou po celý rok. Každý má na to zřejmě svůj názor. Hvězdu bychom možná mohli oddělat. Můžu to nadnést v radě,“ řekl slavkovský místostarosta Jiří Doležel.

Podle Koláčka má město i další nedostatky. „Vůbec se mi nelíbil nepořádek na náměstí u laviček a odpadkových košů. Nepořádek na hlavním náměstí se nedá omluvit nikde,“ dodal Koláček.

V tom s turistou souhlasí i Doležel. „Pořádek je opravdu problém. Ale závisí především na tom, jak se chovají návštěvníci, a také na větru. Když se totiž zvedne a nafouká odpadky na jedno místo, hned jsou více vidět. Zvažujeme však rozpis sobotních ranních služeb, aby pár pracovníků náměstí vždy pouklízelo,“ uvedl Doležel.