Šoféři řítící se Sušilovou ulicí ve Slavkově jako neřízená střela už dlouho pijí krev tamním obyvatelům. Ta je totiž velmi úzká a vážná dopravní nehoda je podle mnohých jen otázkou času.

„Už dávno měla být ze Sušilovy ulice jednosměrka, řidiči tam jezdí ze sídliště Zlatá hora jako po dálnici. Přitom můžou jet klidně na druhou stranu a potom Čelakovského ulicí. To je ale všem jedno. Lidé už tady kdysi sepisovali petici, ale k ničemu to nebylo. Radnice zřejmě čeká, až se tam někomu něco stane,“ postěžovala si třeba Zdeňka Krátká.

Otázkou se však již zabývají slavkovští úředníci. „Problém jsem zahrnuli do plánu nového dopravního konceptu ve městě, který komplexně řeší pracovník Centra dopravního výzkumu v Brně. Již existují nějaké varianty, jak by mohla Sušilova ulice vypadat. Během podzimu by to mělo být jasné,“ uvedl vedoucí slavkovského odboru dopravy Pavel Lasovský.

To potvrdil i slavkovský místostarosta Jiří Doležel. Podle něj existuje možností řešení hned několik. V tom, které by bylo nejlepší, se však sami obyvatelé rozcházejí.

„Jedna skupina si přeje jednosměrný provoz z východu na západ, druhá zase obráceně, třetí by chtěla uzavřít ulici úplně a proměnit ji v pěší zónu, což samozřejmě nejde. Uvažujeme však, že bychom mohli obětovat z každé strany asi čtyřicet centimetrů zeleně. Lidé by tam dál mohli jezdit obousměrně a ještě by tam bylo místo pro podélné stání,“ objasnil Doležel.

Také právě proto se radní rozhodli uspořádat v nejbližších týdnech diskusi s obyvateli. „Asi do deseti dnů se chceme sejít s odborníkem, který nám dodá plán. Potom v říjnu nebo listopadu zorganizujeme setkání s veřejností. Lidé také mohou mít zajímavá stanoviska,“ řekl Doležel.

Zároveň doplnil, že situace se zlepší nejen po zavedení nového systému v dopravě, ale také po přítomnosti strážníků a kamerového systému.