Po řadě planých jednání se slavkovští zastupitelé konečně shodli: Ve městě chybí strážníci. Zavedou proto městskou policii.

Podle místostarosty Jiřího Doležela je vznik slavkovské městské policie od příštího roku prakticky jistý. „Mohlo by to být jinak jedině tehdy, pokud by zastupitelstvo při schvalování rozpočtu revidovalo a pak zrušilo svůj dnešní názor,“ vysvětlil Doležel.

To však podle všeho nehrozí. Ruku pro zvednul totiž i Radoslav Lánský, který byl od začátku k záměru spíše skeptický. „Jsem rád, že se věc konečně dobrala konce. Radní ji propracovali a dostala se konečně do konkrétních čísel. Navíc už jsem také vyčerpal veškerou svoji argumentaci. I anketa Vyškovského deníku potvrdila, že lidé strážníky chtějí. Ať se to tedy zkusí a uvidíme, jestli se čísla stanou reálnými,“ řekl Lánský.

Slavkovští zastupitelé svým odsouhlasením také rozhodli o tom, kolik bude muset třem strážníkům městský rozpočet uvolnit peněz. Náklady včetně vybavení, výzbroje, školení a vysílaček budou činit dvě stě osmdesát tisíc korun. Roční investice se vyšplhá na milion sto třicet čtyři tisíc.

Že zavedení městské policie ve Slavkově považovali tamní radní již za akutní, potvrdila slova starosty Ivana Charváta. Ten se totiž na situaci ve městě informoval u tamního obvodního oddělení i u vyškovské kriminálky. „Dozvěděl jsem se, že Slavkov je na tom vůbec nejhůře v okrese, co se týká kriminality,“ řekl Charvát.

Radním by měl náklady na strážníky kompenzovat zpoplatněný systém parkování na Palackého náměstí. Bude tam od prvního dubna příštího roku.