Práci za technické služby dál už dělat nechceme. To říkají někteří Slavkované ze sídliště Polní. Na radnici poslali petici.

„Město neobhospodařuje pozemky, které mu patří. Spoléhá na to, že si to lidé udělají sami. Jenomže ty to už přestalo bavit. Všude jinde totiž technické služby trávu sečou, jenom na Polní ne,“ rozčílila se obyvatelka, která petici podepsala. Pro svůj vyhraněný názor si nepřála zveřejnit jméno, redakce ho však zná.

Podle další obyvatelky Marty Schovancové je zase problém v tom, že lidé na sídlišti stárnou a na práci nestačí. Mladí zase nemají čas. „Některým se navíc změnila pracovní doba. Třeba já dělám dvanáctky a jsem pět dní pryč. A je přece pochopitelné, že ty zbylé dva dny nemůžu běhat se sekačkou po trávníku. Elektřina podražila. A hlavně je to městský pozemek. Nemáme z toho žádné výhody,“ uvedla žena.

Petici obyvatel uvedeného sídliště dostali na stůl slavkovští radní. Budou se jí zabývat v nejbližší době. Podle slavkovského místostarosty Jiřího Doležela jsou iniciátoři petice spíše jedinci. Proti údržbě zelených ploch prý neprotestuje většina.

„Na Polní je asi čtyřiadvacet bytovek. Kolem jsou zelené pozemky, které patří městu. Starají se o ně však lidé, sami si na nich sečou trávu. Někteří asi ze dvou bytovek s tím však nesouhlasí. Sepsali petici, pod niž se pak podepsali i ti lidé, kteří s tím předtím neměli problémy,“ uvedl Doležel.

Více si přečtete v úterním vydání Vyškovského Deníku.