„Akce probíhá současně s obnovou tří bytovek. Právě v prostřední dělníci začali budovat nové byty. Podle smlouvy by s pracemi měli být hotoví do konce letošního roku. Ale předpokládám, že to bude dřív. Přibližně na přelomu září a října,“ myslí si slavkovský místostarosta Jiří Doležel.

O tom, jestli ve zbylých dvou domech taky vzniknou nové byty, město zatím jedná s dodavatelskou firmou. Zatím ani není jasné, na kolik výstavba přijde.

„Prodej, pronájem i cena jsou totiž v režii firmy, která všechny úpravy v půdní vestavbě platí ze svého. Jejího vedení jsem se ptal například na zájemce o bydlení, zatím ale žádné informace nemám,“ informoval slavkovský místostarosta. Sídliště Nádražní vzniklo v padesátých letech minulého století a podle toho také vypadá. Domy mají omšelou fasádu, náklady na vytápění šplhají kvůli špatně těsnícím oknům do závratných výšin. Taky kvůli tomu se město rozhodlo pro rekonstrukci.

Obnova jednoho domu vyjde na víc než tři miliony korun. Proto musí obyvatelé bytovek počítat s tím, že si po skončení oprav připlatí za nájem. „Ceny se zvyšují všeobecně. Momentálně propočítáváme ceny,“ řekl před časem Doležel.

Lidé však podle něj o bydlení na předměstí Slavkova nedaleko vlakového nádraží stojí. Šestnáct z osmnácti nájemníků chtějí byt koupit do osobního vlastnictví.

„Myšlenka je teprve na samém začátku. Byty teď oceňujeme a jednáme s uživateli,“ podotkl místostarosta. Zastupitelstvo ale rozhodně neuvažuje o privatizaci před tím, než dojde k modernizaci domů.

Šárka Dubská