Loni kvůli pandemii a s spojených omezení podobné akce vypustili také ve Slavkově. „Letos to ale pro nás rozhodně nebude nic výjimečného. K akci se plánujeme vracet také v následujících letech pravidelně,“ ujistil Vlček.

Snaží se povzbudit zájemce k návratu. Nejsou v tom přitom ani zdaleka sami. „Minipivovary, podobně jako velké pivovary se celkem logicky snaží dostat zpět své zákazníky, případně posílit svou pozici pořádáním různých akcí. Ostatně v různé formě to tak dělaly vždy,“ potvrdil Filip Vrána z Brna, který je autorem knihy o minipivovarech.

Ve Slavkově si účastníci akce vyberou z pěti různých druhů piva. Zapijí jimi preclíky, vepřové koleno další tradiční jídla, kterými hostí návštěvníky pořadatelé skutečného Oktoberfestu. „Od středy budeme hodovat v duchu německého svátku, dokud nás nevyjí a nevypijí,“ slíbil za pivovar jeho obchodní ředitel.

Vávra už sám prošel stovky minipivovarů nejen na jihu Moravy, o jejich situaci má přehled. „Nedovedu komentovat přesně tento typ akce, každopádně lze říci, že zájem o minipivovary stále roste. Souvisí to obecně se změnou spotřebitelského chování. Lidé se více zajímaví o lokální potraviny, přitom už příliš neřeší cenu. Podobné pivní akce proto mají obvykle úspěch,“ kvituje nápad odborník.

Trh se přitom pro provozovatele nevzpamatovává zdaleka tak, jak si přejí. „Podobné aktivity rozhodně nejsou ojedinělé a každý pivovar se snaží navrátit své zákazníky k normálnímu životu. Tedy i k běžné konzumaci piva, protože v době snad už končící pandemie se spotřeba zvedá jen velmi pomalu,“ vysvětlil prezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Šuráň.

Současný pivovar byl ve Slavkově postavený v roce 2012 na místě bývalého panského pivovaru. Původní přitom stál v sousedství mlýna. Pak byl zbořen a na jeho místě vznikl nový mlýn poháněný ne kolem, ale vodní turbínou. Ze starého mlýna se staly byty. Poté byla budova nového i starého mlýna zbořena a na tomto místě postaven nový pivovar s pivnicí. Komín sladovny zůstal stát a stojí tam dosud.