„Období koncertů a různých společenských událostí v zámeckém parku je už vzhledem k počasí za námi. Teď se snažíme návštěvníkům nabídnout širokou škálu akcí přímo v zámku a jeho podzemí," uvedla Šárka Hálová ze slavkovského zámku.

Jedním z připravovaných lákadel je například akce s názvem Svatba od A do Z. Ta je určená především budoucím svatebčanům. „První říjnovou neděli se v prostorách zámku představí nejrůznější oblasti služeb, které můžou nastávající manželé potřebovat. K vidění bude vše od snubních prstenů a svatebních oznámení až po nejnovější trendy u svatebních obleků a šatů," popsala Hálová.

Čarování ze skla

Na zámku nachystali také výstavu s názvem Čarování ze skla. „Její autorka Alice Dostálová je jednou z umělkyň, které se snaží držet tradici sklářského řemesla a zároveň posunovat umění sklářství dále. Společně s dalšími dvěma umělci vystavuje rozličné vinuté modelované figurky lidí, zvířat nebo třeba betlémů a také vitráže," upřesnila Hálová.

Ve čtvrtek 27. září na zámku zahájí výstavu fotografií s názvem Jeskyně Křišťálové oči. „Autorem fotografií je Mark Audy, který se kromě fotografování zabývá také speleologií. Vystavovat bude právě fotografie z jeskyní a přírody z exotické Venezuely," upřesnila Hálová.

K výročí devadesáti let od vzniku městského muzea ve Slavkově u Brna uspořádá slavkovský zámek výstavu s názvem Musaion. „Návštěvníci budou moci obdivovat řadu zajímavostí a kuriozit ze sbírek naší instituce, například předměty z bývalého papírnictví nebo holičského salonu. Prvního října se v pět hodin odpoledne bude konat komentovaná prohlídka této výstavy," lákal na výstavu ředitel slavkovského zámku Aleš Šilhánek.

Mohelnický spolek ručních řemesel zapůjčil exponáty pro další výstavu umístěnou na slavkovském zámku. „Výstava s názvem Symbióza krajky s přírodou bude k vidění až do 18. listopadu a přístupná je samostatně i jako součást prohlídkové trasy," dodala Hálová.