Součástí akce totiž bude umístění několika nádrží na zachycování vody. „Doposud fotbalisté zavlažovali trávník, na kterém hráli, vodou z klasického řadu. Po rekonstrukci oválu budou mít k dispozici právě zmíněné nádrže, čímž se ročně uspoří desítky tisíc korun," informoval Boudný s tím, že o platbu za vodu se město s fotbalisty dělí.

Podstatou projektu je nicméně rekonstrukce oválu pro potřeby slavkovského atletického klubu, který se v posledních letech značně rozrostl. Předseda spolku Atletika Slavkov u Brna Jakub Navrátil před časem vyslovil obavu, že pokud by se stadion neopravil, děti by zřejmě začaly utíkat jinam. Zatím trénují na oválu Základní školy Tyršova ve městě.

V první etapě, která má být hotová do konce letošního roku, se areál podle vedoucího slavkovského odboru rozvoje a investic Petra Lokaje dočká opěrných stěn v místě svahů, s tím spojenými zemními pracemi, úpravy fotbalového hřiště a dělníci se rovněž pustí do obnovy oválu. „Ta bude pro letošní rok spočívat ve vytěžení stávajících vrstev a položení první štěrkové vrstvy," přiblížil Lokaj s tím, že druhá etapa se uskuteční v příštím roce.

Záviset ale bude na dotacích, o které se chce Slavkov stejně jako v případě první etapy ucházet. „Tam už by stavba měla být dokončena včetně pokládky umělých sportovních povrchů. Předpoklad je do konce června. I tady ale platí, že bude záviset na rychlosti poskytnutí dotace," dodal šéf odboru.

Letošní práce město zaplatí díky patnáctimilionovému příspěvku od ministerstva školství a šesti milionům z kraje. Zbytek půjde ze slavkovské kasy. „Dotace nám už byly oficiálně připsané, takže v nejbližších dnech si stavbaři převezmou staveniště," oznámila mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Zároveň potvrdila někdejší Navrátilova slova, že v současnosti atletický ovál ani plochy pro jednotlivé disciplíny nevyhovují jak svým stavem, tak ani parametry bezpečnému užívání. „Po rekonstrukci bude mít atletický ovál nově plynulé oblouky a běžeckou stometrovou rovinku před tribunami. Uprostřed zůstane zachované fotbalové hřiště. Za brankami přibudou záchytné sítě. V jižní části oválu vzniknou sektory pro skok do výšky a o tyči, podél fotbalového hřiště pak dvě doskočiště pro skok do dálky a trojskok," popsala Slámová s tím, že nezapomněli ani na vodní příkop. Ten bude umístěný v severní části atletického stadionu. „Dále i dopadová plocha pro vrh koulí, rozběh pro hod oštěpem a ochranná klec pro hod diskem eventuálně kladivem," dodala mluvčí.

Atleti se zrekonstruovaného hřiště nemůžou dočkat. Jedné věci se ovšem bojí. Město totiž na druhou etapu zatím nemá peníze. „Sice nás ujišťují, že se vše podaří tak, jak je naplánované, ale vrásky mi to dělá. První etapa skončí před položením tartanu. Bylo by smutné, kdyby akci nešlo dotáhnout do konce," řekl Navrátil.