Skejťáci ze Slavkova musejí zatím vzít zavděk ulicí, nebo většími asfaltovými plochami ve městě. Ačkoliv radnice podporuje výstavbu skateparku a má pro něj dokonce i vytipovanou lokalitu, výstavba zatím stojí. Městu se zatím nepodařilo sehnat dotace.

„Skatepark bychom samozřejmě uvítali. V podstatě jsme přestali jezdit, protože nebylo kde. Strážníci nás vyhazovali z parkoviště před domovem důchodců. Důchodci si zase stěžovali na hluk,“ popsal Zdeněk Zavadil ze Slavkova u Brna.

Skejťákům podle něj už minulý starosta Petr Kostík slíbil, že situaci vyřeší. Radnice vybrala vhodnou lokalitu, údajně i firmu, která by vyrobila překážky. Zůstalo ale jen u plánů.

Město se ale slibů daných skateboardistům nezříká. „Pro skatepark je vytipovaná lokalita mezi Litavou a autobusovým nádražím. Zařadíme ji do územního plánu jakožto víceúčelovou plochu. V nejbližších dvou letech by měl skatepark stát,“ přislíbil tajemník slavkovské radnice Pavel Dvořák. Město podle něj bude intenzivně hledat dotace na stavbu tohoto sportovního zařízení.

Více v pátečním vydání Vyškovského deníku Rovnosti