A v obuvi se týkají právě zimní kolekce. „Výše slevy se odvíjí od stavu zásob. Začínáme na dvaceti procentech a postupně budeme klesat níž," vysvětlil majitel obuvi Petr Kuneš.

Vyškované prý na akce slyší. „I když nejde o masový zájem, jsou lidé, kteří na ně vyloženě čekají. Jiní zase využívají peníze z obálek, které dostali pod stromeček," vypozoroval Kuneš.

Na nízké ceny láká například i majitel obchodu se sportovním oblečením a vybavením Roman Kotík. Akce pořádá celoročně, proto ani období po Vánocích není výjimkou. „Slevy vybraného zboží se pohybují od třiceti do sedmdesáti procent. Nejvyšší jsou na loňské modely. Lidé je můžou využít už nyní. Otevřeno máme také mezi svátky," lákal Kotík.

V nabídce má například termoprádlo, bundy a boty, ale také třeba brusle. „Velký zájem bývá i o mikiny, čepice a zimní bundy," vyjmenoval Kotík, který doporučuje dorazit co nejdřív. „Některé velikosti jsou rychle pryč. Nejvíc lidé berou L," dodal majitel obchodu, který zájemci najdou ve vyškovském Kojále.