„Je to pokusný ročník. Zatím jsem spokojený. Právě máme soutěž ve vaření guláše. Kamarádi, kteří na podobná klání jezdí, mě vlastně inspirovali k tomu, abych se pokusil podobnou akci uspořádat na domácí půdě. Kromě guláše lákáme i na víc než desítku druhů piva a několik hudebních vystoupení," říká ke třídenní akci pořadatel Ivo Kraus z Otnic.

Sedm soutěžících

Připravit podobné setkání ale není jen tak. „Příprava zabrala vlastně celý rok, pomohla mi rodina. Za výraznou podporu děkuju i místním fotbalistům. Zájem ze strany soutěžících byl docela velký, guláš jich připravuje sedm, takže si myslím, že napoprvé je to slušné," těší Krause.

Už za chvíli bude možné začít první guláše ochutnávat. Vzhledem k mísícím se vůním není vůbec překvapením, že většina stolů je obsazených a další lidé postávají poblíž vroucích kotlů. „Vstávala jsem už před šestou hodinou. Program přímo v areálu sice začínal až před devátou, samotná příprava surovin mi ale zabrala skoro tři hodiny. Třeba jenom oloupat a nakrájet několik kilo cibule ji docela protáhne," usmívá se Markéta Pěšanská z jednoho z otnických týmů.

Mezi soutěžícími se najdou i ostřílení matadoři. Recept však neprozradí. „To by tak scházelo. Člověk na něm pracuje dvacet let a přijít o tajemství rozhodně nehodlám," směje se Petr Secký, který je šéfkuchařem týmu Sokola z Velkých Pavlovic.

Ve skutečnosti má ale receptů hned několik. „Připravuji je i podle ročního období, někdy tak do nich například přidávám i meruňky nebo švestky. Pořád zkouším, jak by se dalo něco vylepšit. Každou soutěž tak absolvuji s trochu jinou verzí guláše. Spíš než výhra mě ale potěší, když lidem chutná," dodává šéfkuchař, jehož tým má mezi ostatními pověst favoritů.

Dobrá rada přesto nakonec přichází. „Absolvujeme tak čtyři až pět soutěží do roka. Recept samozřejmě kompletně neprozradím, jeden tip bych ale měl. Zaprášit maso francouzským perníkem, teprve pak má guláš ten správný šmrnc. Maso je ale také potřeba pořádně podusit. Vepřové asi tak tři hodiny, hovězí i o hodinu déle," vysvětluje šéfkuchař dalšího domácího týmu Jiří Sadílek.

První vzorek výborný

U kotlů už se řadí milovníci guláše s plastovými talířky. První dojmy jsou pozitivní. „Guláš je výborný, je to ale teprve první vzorek. I kdyby se ale ostatní nepovedly, celkový dojem z akce mi to rozhodně nezkazí," ujistil návštěvník z Otnic Zdeněk Martinásek.

Akci navíc vnímá jako příležitost k setkání se starými známými. „Před chvíli jsem tady potkal spolužáka. Ačkoli jsme oba místní, nemluvili jsme spolu už delší dobu. Takže za podobnou akci jsem rád. Navíc je tu i spousta lidí, kteří se do Otnic před časem přistěhovali, takže tohle je pro ně příležitost, jak si vytvořit nějaké kontakty," přemýšlí Martinásek.

Podobný názor má i další návštěvnice z Otnic. „Myslím, že pro Otnice je to opravdu velká společenská událost. Taková setkání jsou potřeba," pochvaluje si Zdena Fialová.

Lidé se mezitím dobře baví a z jejich talířů a misek mizí porce gulášů. Na řadě je i první hodnocení. „Hodnotí se chuť, vůně a barva. Kritéria posuzuje nejen porota ale i sami jedlíci. Každý u vstupu dostane dřevěné kolíčky, které může podle spokojenosti vhazovat do sklenic u soutěžních kotlů. Vyhrává samozřejmě ten, kdo jich bude mít nejvíc," zdůrazňuje pořadatel Kraus.

Hodinu od začátku ochutnávek už si lístek koupilo přes sto lidí a desítky jich přicházejí. O další ročník pivních slavnostní tak asi pořadatelé nebudou mít nouzi.