Žena serveru tvrdila, že přirozený porod nejdřív probíhal bez komplikací, ale pak začaly přístroje ukazovat, že holčičce se zhoršuje tepová frekvence. „Upozorňovala jsem třikrát porodní asistentku, ať zavolá lékaře, že něco není v pořádku a ať případně porod ukončí císařským řezem. Od chvíle, kdy začaly srdeční ozvy padat, uplynula zhruba hodina, než lékaře přivolali,“ popisovala pro TN.cz Renata Volná.

V té chvíli podle serveru už zdravotníci ztráceli tepovou frekvenci dítěte úplně a padlo rozhodnutí okamžitě porod ukončit císařským řezem. TN.cz dále informoval, že dítě se už narodilo mrtvé a podle pitevní zprávy měla holčička omotanou pupeční šňůru kolem krku.

Na žádost rodičky případ podle TN.cz přezkoumal nezávislý soudní znalec, který měl dojít k závěru, že neadekvátní porodnická péče vedla ke smrti dítěte.

Primář gynekologicko-porodnického oddělení je ale podle serveru přesvědčený, že jeho kolegové chybu neudělali a dítě prý zemřelo nešťastnou náhodou. „Za mými kolegy určitě stojím. Byla to nešťastná náhoda a takové věci se stávají,“ vyjádřil se pro TN.cz primář Josef Eim.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Pod vlivem drog vezl v autě čtyři děti. Muž na Vyškovsku řídil přes zákaz

S platným zákazem řízení a pod vlivem drog jezdil po Vyškovsku řidič, který s sebou vezl i ženu a čtyři malé děti. | Video: Policie ČR