Důkazy jsou sice nepřímé, ale tvoří ucelený řetězec, ke kterému soud přihlédl. Trest je mírně nad spodní hranicí. Vzhledem k její dřívější bezúhonnosti půjde do mírnějšího vězení.

Soudce kvalifikoval jednání Smutníkové ze zpronevěry na podvod.

Obžalovaná a její obhájce nechali rozsudek bez komentáře. Ani nesdělili, jestli se odvolají. Státní zástupce je s rozsudkem spokojený, v podstatě odpovídá trestu, který žlobce navrhoval. Nemocnice je též s rozsudkem spokojená, soudce akceptoval její požadavek na vrácení škody, je ochotná přistoupit i k exekuci.

ON-LINE ZE SOUDNÍ SÍNĚ

10:30 - Soudce i nadále probírá doklad po dokladu, u kterých se prokázalo upravování. Například v částce šest korun předepsala několika tisícovou částku. Podobných účtenek od nákupu zboží, u kterých policisté na základě výpovědí prodavačů odhalili pozměňování, jsou stovky.

10:00 - Některé doklady vyhotovila Smutníková sama, jiné jen upravila navýšením ceny a kusů zboží. Přítomní v soudní síni už hodinu ve stoje poslouchají vynášení rozsudku.

9:50 - Soudce Karel Menšík pokračuje ve čtení desítek částek, u kterých je Smutníková vinna paděláním.

9:40 - Soudce podrobně uvádí čísla dokladů, výši škody, kterou paděláním způsobila. Například uvedla, že koupila 75 pracovních košil, ale místo toho si koupila jednu společenskou halenku, kterou si nechala pro sebe. Součet bude tvořit vysokou škodu.

9:30
- Soudce vyhlašuje rozsudek, čte už víc než čtvrt hodiny doklady, které Smutníková padělala.
ČTĚTE TAKÉ SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY V PRAVÉM HORNÍM ROHU